Banyolarımız artık gelişen teknoloji sayesinde farklı mekanlar olmaya başlamış ve karşımıza da birçok seçenek çıkmaya başlamıştır. Her ailenin banyosunda görmek isteyeceği ilk şey artık bir duşakabindir. Oldukça gelişmiş, sunshower duşakabin, müzik çalarlı duşakabin, kompakt duşakabin ve asma tavanlı duşakabin modellerinin yanı sıra bu modellerde uygulanan temperli cam paneller duşakabin piyasasında gittikçe ilerleme kaydettiği gibi, uygun fiyatlarıyla da cazip olan klasik duşakabin modelleri de bulunmaktadır. İşte bu makalemizde fiyatı, özellikleri ve dokusu fark etmeden bütün duşakabinlerin kalitesinin nasıl ölçüldüğünü anlatacağız ve  elinizdeki paraya en iyi duşakabini almanızı sağlayacağız.

Bir duşakabinin kalitesini anlamak için ilk başta bakılması gereken iki nokta bulunmaktadır. Bunların birincisi duşakabin profilleri ve kalınlığı olmakla birlikte ikincisi ise  panellerde kullanılan ürünün (cam veya pleksiglass) kalınlığıdır. Pleksiglass modeller genellikle belirli standartlarda üretildiği ve kırılmaz olduğu için onu sabit değerlendirme modülüne alıyoruz. Asıl incelememiz gereken panel tipi ise camlar.

Cam panelli bir duşakabin almadan önce mutlaka camlarının yerli şişecam olduğundan emin olun. Çünkü eğer camlar bahsedildiği gibi yerli şişecam ise en az 3 yıl garantili olmak durumundadır.

Günümüzde duşakabin gittikçe büyüyen bir sektör olduğu için bir rekabet ortamı doğmuştur ve bu rekabet ortamından kaynaklı kimi firmalar uzak doğudan gelen ve fiyatları uygun olan camları tercih etmeye başlamıştır. Ancak bu  camlar ani ısı değişikliklerine maruz kaldığı taktirde çok çabuk kırılabilmektedir. Örneğin, kışın soğuk havada duşa girip sıcak suyu açarsanız camınızın kırılması an meselesidir ve bu meseleye özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Büyük yapı marketlerde satılan duşakabin modellerinin diğer firmalara göre ucuz olmasının sebebi de tamamen budur. Üstelik sadece duşakabin camları değil aynı zamanda duşakabin teknesi gibi yine sağlıksal açıdan hayati değer taşıyan ürünleri de Uzakdoğu menşeilidir. Ayrıca bu ürünlerde bir camın patlaması sonucunda camın değil bütün duşakabinin değiştirilmesi de söz konusu olmaktadır. Bu sebeple ucuz mal alırken daha fazla para ödeyebilirsiniz.

Uzak doğu menşeili ürünlerin sıkıntılarından biri de duş teknesinin içerisinde sunta bulunmamasıdır. Bu boşluk yüzünde duş alırken ayak sesleriniz banyonuzda yankılanabilmektedir ama emin olun bu çok küçük bir sorundur çünkü insanlar kimi zaman ayaklarının duşakabin teknesinin içine girdiğini de anlatmaktadır.

Yine de bu genellemeler bütün yapı marketleri ve içerisindeki bütün ürünleri kapsamamaktadır ancak ne yazık ki genel durum budur. Bu sebeple duşakabininizi her nereden alıyorsanız alın mutlaka, parçalardan biri veya birkaçı arıza yaptığında yedek parça desteğinin olup olmadığını ve ürünün uzak doğu menşeili olup olmadığını mutlaka sorun. Aksi taktirde duşakabininizi verimli olarak en fazla 2 yıl kullanabilirsiniz ve 2 yıl sonra yeni bir duşakabin almanız gerekir.

Artık bu bilgiler dahilinde duşakabin alırken çok daha dikkatli olacağınızı bilmenin verdiği keyifle sizleri ürünlerimizi Antalya Duşakabin Modelleri içeren sayfamıza davet ediyoruz.

Antalya Duşakabin Pergamon Sorularınız İçin!..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir