Duşakabinler, banyo keyfini arttıran aynı zamanda banyo dekorasyonunu da destekleyen ürünlerdir. Günümüzde bu banyo ürünlerinin pek çok çeşidi imal edilmektedir. En çok tercih edilen duşakabin modelleri arasında ise; oval duşakabinler, dikdörtgen duşakabinler ve kara duşakabinler yer almaktadır.

Her zevke uygun olarak üretilen duşakabin modelleri, camlarının üretildiği malzemeye göre de sınıflandırılabilir. Genellikle tempered glass adı verilen dayanıklı malzemeden üretilen duşakabin camları, pleksiglass olarak adlandırılan malzemeden de imal edilebiliyorlar. Peki, pleksiglass malzemenin özellikleri nelerdir?

Pleksiglass Özellikleri

Kırılmaya Karşı Dirençlidir

Duşakabin camları başta olmak üzere daha pek çok alanda kullanılan pleksiglass cam malzeminin renkli ve renksiz modelleri bulunmaktadır. Kırılmaya karşı oldukça dirençli olan bu cam malzeme, yaralanmalara neden olmadığı için oldukça rağbet görmektedir. Yani bu malzeme oldukça güvenlidir.

Pleksiglassın pek çok alanda kullanılan bir malzeme olduğunu daha önce söylemiştik. Kullanıldığı alanlar arasında balkon, merdiven ve kurum camları sayılabilir. Çünkü bu malzeme oldukça dayanıklıdır ve güvenle kullanılabilir. Kolaylıkla kırılmadıkları gibi aynı zamanda yaralanmalara da neden olmaz.

Kolay Şekilde İşlenebilir

Saydam ve yarı saydam olarak üretilebilen pleksiglass malzeme, oldukça kolay bir şekilde işlenebilirler. Bunun yanında zahmetsiz olarak kesilebilir ve delinebilirler. Sağladığı kolaylık nedeniyle kullanım kolaylığı sağlayan pleksiglass imal edilirken ısıtılarak yumuşatılır ve kalıplanmasının da ardından istenilen her türlü şekil verilebilir.

Kullanışlıdır

Dayanıklılık ve kullanım kolaylığı sağlayan, duşakabin modellerinde de sık sık kullanılan pleksiglass camların daha çok buzlu modelleri rağbet görüyor. Bunun en önemli sebebi ise, banyolarda mahremiyeti desteklemektedir. Duş alan kişinin mahremiyeti için önemli bu malzeme, banyonun aynı anda iki kişinin kullanabilmesine imkân tanırlar. Yani oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Pek çok alanda kullanılan, dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan pleksiglass malzeme, farklı ebatlarda imal edilebiliyor. Bu ebatlar arasında en çok tercih edileni ise 100×135 cm ebatlarıdır. En kolay şekilde 120-150 derecede şekil verilebilen malzemeye istenilen şekil verilir ve soğuduğunda verilen şekilde kalır. Duşakabin modelleri için pek çok modeli bulunan pleksiglass camların en çok tercih edilenleri ise; dolphin, damla, lale ve kristal desenli olanlarıdır.

Antalya Duşakabin Pergamon Sorularınız İçin!..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir