Duş almak, günün yorgunluğunu ve iş stresini geride bırakmak için başvurulan en etkili yöntemlerden birisidir. Hem rahatlamamızı hem de arınmamızı sağlayan bu yöntemi çok daha konforlu hale getirmek için çeşitli banyo ürünleri kullanırız. Bunlar arasında duşakabinler de yer almaktadır. Günümüzde pek çok duşakabin modeli imal edilmektedir Bunlar arasında sürgülü duşkabinler de yer almaktadır. Hemen her bütçeye hitap edebilen bu duşakabinlerin kullanımı da oldukça pratiktir.

Sürgülü duşakabinler, kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Bu duşakabin çeşitleri arasında katlanır sürgülü duşakabinler, duş üstü sürgülü duşakabinler ve küvet üstü sürgülü duşakabinler yer almaktadır. Ancak bu duşkabinler arasından tercihinizi katlanır sürgülü duşakabinler yönünde kullanırsanız dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. Bu nokta ise duşakabin kapınızın hangi yöne katlanacağıdır. Bunu sipariş sırasında firmanıza belirtmeniz gerekmektedir. Aksi halde istenmeyen durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu duşakabinlerin imalatı sırasında kullanılan profil malzemeler de farklılık göstermektedir. Bu anlamda sürgülü duşakabinlerin üretimi sırasında parlak krom malzemeden profiller kullanılabiliyor. Yine müşterilerin talepleri üzerine altın sarı profiller kullanılması da mümkündür.

Sürgülü duşakabinlerde genellikle temperlenmiş camlar kullanılır. Bu cam malzemeler, imalatları sırasında geçirildikleri işlemler nedeniyle oldukça dayanıklıdırlar. Normal bir cama göre 5 kat daha dayanıklı olan bu temperli camlar, aynı zamanda oldukça güvenilirdir. Çünkü herhangi bir darbe sonucunda kırılsalar dahi kişilerin yaralanmasına neden olmazlar. Sonuç olarak bu camlar, dayanıklı oldukları kadar güvenilir malzemelerdir.

Sürgülü Duşakabin Fiyatları

Sürgülü duşakabinlerin daha uzun süre kullanabilmesi için tekerlek aksamı oldukça önemlidir. Eğer bu aksam paslanmaz çelikten imal edilirse uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ayrıca bu malzemeden imal edilen tekerlek aksam, sessiz kullanım olanağı sağlar.

Bu duşakabinlerin fiyatları farklılık göstermektedir. Bunun en önemli nedeni ise duşakabin imalatı sırasında kullanılan malzemelerdir. Bu malzemelerin kalitesi ne kadar artarsa sürgülü duşakabin fiyatları da o kadar artmaktadır. Bunun yanında bu duşakabin ölçüleri de fiyatların değişmesine neden olmaktadır. Eğer banyonuz için bu duşakabinlerden almak istiyorsanız, fiyatları inceleyerek bütçenize ve zevkinize uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Antalya Duşakabin Pergamon Sorularınız İçin!..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir