Standart Duşakabin Ölçüleri  80 x 80 – 90 x 90 – 100 x 100  gibi oval ya da kare ölçüler haricinde. Oval asimetrik dikdörtgen veya sadece ön cephe kabin ölçüleri olduğu gibi yandan pano panelli duşakabin model ölçüleri de bulunmaktadır. Ürün montaj yerine ya da uygulama bölümüne engel olan ya da olabilecek. Banyo panjuru, banyo penceresi veya vasistaslı pencere, radyatör peteği, kiriş, kolon. Ya da duş kabini ‘nin giriş alanını daraltabilecek banyo dolabı, lavabo tezgahı, vb. Materyallerin, ölçülendirmede ya da planlamada sorunlar yaşanabileceği düşünülerek ölçü alımı buna göre yapılmalıdır. Duşakabin standart da olsa Duşakabin Tekerleği ana gövdesinin metal aksam olmasına dikkat ediniz. Duş camlarının kırılma nedenlerinden birisi ve en önemlisi de üründe kullanılan tekerlek yapısının zayıf olmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir.

 

Standart Duşakabin Ölçüleri Almak

Banyonuzun bir köşesini duş kabini için planladığınızda, duşakabin uygulanacak yerde herhangi bir engel yoksa eğer. İki kenar ölçüsü ve yüksekliği belirtmeniz halinde kaç santimlik bir duş teknesi ya da duş kabini konulması gerektiği fikri kafanızda oluşmuştur. Veya iki duvar arası gibi basit ölçekli banyo duşkabin alanları. Duş alanını standart duşa kabin montaj lanması mümkün olmayan yerlerde ise. Su terazisi şablon ya da mastar ile ölçü alınması uygun olacaktır. Bu tarz alanlar için riske girmeyin. İş bilen ehliyetli bir teknikerin ölçü alması gereken yerlerdir.

Banyonuz Standart Duşakabin Ölçüleri ne Uygun Değilse

Her banyo  standart duşakabin modelleri çalışılabilecek vaziyette olmayabilir. Bunun için Özel Ölçülerde Duşakabin  üretimi gerektiğinden. keşif tespit terazi metre veya lazer metreler kullanılarak alınmalı. Ölçü üretim ve montaj teknik bilgi donanımına sahip ehliyetli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Antalya Duşakabin Pergamon Sorularınız İçin!..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir